Un forum dedicat tuturor fanilor care doresc sa-si maresca familia otaku.

AcasaInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Yu Yu Hakusho- Recenzie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anne-Marrie
Admin
Admin

Puncte : 759
Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/11/2015
Varsta : 22
Localizare : Pe aici ^^

MesajSubiect: Yu Yu Hakusho- Recenzie   Lun Noi 30, 2015 4:28 pm

Am revazut de curand Yu Yu Hakusho[YYH] si m-am gandit ca ar fi o idee buna sa fac si eu o micuta recenzie.

Incep cu povestea in sine. Pentru anul aparitiei, 1991, este o poveste foarte bine structurata si chiar bine gandita. Nu apar contradictii in timpul episoadelor sau chiar pe toata durata anime-ului. Au pastrat povestea intr-o ordine perfecta. Ideea este originala pentru anii '90. Cu toate ca au mai aparut in acea perioada povesti cu fantome si demoni, nici una nu-i imbina asa.

In al doilea rand, personajele. toate au un caracter bine pus la punct. Nici-unul nu e vag si lipsit de culoare. Toti au o poveste si fiecare e unic. Pana si personajele secundare, Keiko, Koenma, Genkai si Botan, au in spate o poveste. e de apreciat ca s-au gandit la toate si le-a iesit bine.

Al treilea punct pe lista este animatia. Pentru anul aparitiei are o animatie foarte fluida. Nu are probleme si nici nu se blocheaza. E facuta cu atentie si nu prezinta erori de editare, ca anime-urile mai recente. Formatul mic consuma putin spatiu si pote fi stocat pe pc fara probleme.

Recomand cu mult drag anime-ul. Este interesant si plin de actiune. Cine are intrebari, sa le puna!

Yu Yu Hakusho- Recenzie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
One Huge Anime Family :: Anime :: Recenzii-
Mergi direct la: